
Підготовка до нового с\г сезону

Аграрії ГК Енселко підготовку до нового сільськогосподарського сезону розпочали ще задовго до весни. Бо ж від правильного планування залежать майбутні показнизки врожайності. Щоб зробити цей процес максимально ефективним, варто приділити увагу кільком ключовим аспектам. Про них розповів Олександр Ременяк, Заступник керівника з виробництва Компанії.
- Перед початком польових робіт важливо проаналізувати результати минулого сезону, – говорить Олександр Володимирович. – Зрозуміти, які культури дали найкращий врожай і чому, з якими проблемами довелося зіткнутися, які добрива та засоби захисту себе виправдали. Це допомагає уникнути повторення помилок і скоригувати стратегію на поточний рік.
Щодо вибору культур, то тут аграрії ГК Енселко відштовхуються не лише від ринкового попиту, а й від дотримання сівозміни. А етап підготовки ґрунту під урожай сезону 2025 року розпочали ще восени минулого року. Також станом на листопад 2024 було проведено посів озимих культур на площі понад 44 тис га. З середини березня 2025 року зайшли в процеси закриття вологи.
- Також у зимовий період пройшли традиційні ремонти техніки, проведено технічне обслуговування агрегатів, що є також важливим етапом, бо допоможе ефективно та без простоїв провести посів, – продовжує наш співрозмовник. – Щодо посіву, то під пізні зернові культури у нас заплановано понад 84 тис га площ, з яких 72% становитиме кукурудза та 28% – соняшник.
Важливим акцентом у підготовці до нового виробничого сезону є навчання персоналу та вирішення організаційних питань. Бо правильне розподілення обов’язків, розуміння термінів проведення операцій, отримання нових знань та навиків – це завжди підвищення ефективності роботи та зниження виробничих ризиків.
– Підготовка до сезону – запорука успішного врожаю. Чим ретельніше продумані всі етапи, тим більші шанси на високий результат, – завершує Олександр Ременяк.
Наука в полі: про діяльність НДП

Сучасне сільське господарство розвивається стрімко, і для того, щоб бути конкурентоспроможними, агропідприємства мають впроваджувати новітні технології. Саме тому створення науково-дослідного пункту (далі НДП) на базі господарства – це не просто тренд, а стратегічна необхідність.
Про принципи та діяльність НДП, що діє на базі агропідприємств Групи Компаній Енселко, у розмові з Вікторією Миколайчук, Керівницею пункту.
- Пріоритет роботи нашого НДП полягає не лише у збільшенні врожайності, але й у мінімізації негативного впливу на довкілля, – підкреслює Вікторія. – Ми проводимо комплексні дослідження в галузі агрономії, селекції, захисту рослин, ґрунтознавства та точного землеробства. Це дозволяє оптимізувати технології вирощування основних культур, таких як соняшник, кукурудза, пшениця та озимий ріпак, з урахуванням екологічних аспектів.
Вікторія Миколайчук наголошує на важливості поєднання стаціонарних та виробничих досліджень. – Стаціонарні дослідження дозволяють нам ретельно контролювати умови та вивчати вплив окремих факторів, тоді як виробничі дослідження дають змогу оцінити ефективність технологій у реальних умовах, – уточнює наша співрозмовниця. – Такий підхід забезпечує об’єктивну оцінку та практичну застосовність наших результатів.
Одним із ключових проєктів НДП за останній рік стало дослідження 34 гібридів. – Ми застосували метод кодування гібридів, щоб уникнути суб’єктивності під час аналізу, – розповідає керівниця пункту. – Це дозволило нам отримати неупереджені дані та визначити оптимальні гібриди для наших виробничих умов.
НДП активно впроваджує новітні технології, зокрема точне землеробство, гіперспектальний аналіз, БПЛА-оприскувачі та дистанційне вимірювання стану ґрунту.
-– Ми постійно шукаємо та впроваджуємо інноваційні методики, щоб залишатися лідерами у галузі, – зазначає Вікторія Миколайчук. – Наприклад, модернізуємо звичайну сівалку, встановивши технологічне обладнання Precision Planting, що дозволить підвищити точність посіву та оптимізувати використання насіннєвого матеріалу.
У планах НДП на 2025 рік – розширення наукових досліджень, інтеграція нових технологій та оптимізація виробничих процесів. – Наша команда працює злагоджено, і ми впевнені у досягненні поставлених цілей, – підсумовує Вікторія Миколайчук.
Покращення дорожнього покриття в сільській місцевості

Незважаючи на виклики воєнного часу, благоустрій українських сіл залишається важливим. Якісне дорожнє покриття забезпечує не лише комфорт, але й безпеку, безперебійне сполучення та можливість для мешканців дістатися до міст. Нещодавно завдяки фінансуванню від Група Компаній Енселко закуплено та доставлено щебінь для ремонту доріг у двох селах Кам’янець-Подільського району, Хмельницької області.
Детальніше у коментарях представників громад.
Оксана Юрейко, староста села Великий Жванчик
«Протягом кількох років дороги в селі не ремонтувалися, що призвело до їхнього незадовільного стану. Завдяки аграріям Групи Компаній Енселко було закуплено та завезено щебінь для проведення ремонтних робіт. Єдина затримка з початком розсипання щебеню – дефіцит робочої сили та техніки. Планується частковий ремонт доріг у селах Чимбарівка та Великий Жванчик. Ці дороги важливі для місцевих жителів, оскільки ними здійснюється збір твердих побутових відходів, приїзд бригад сімейної медицини для огляду пацієнтів, покращення сполучення між сусідніми селами. Цей ремонт – важливий крок для покращення інфраструктури та забезпечення комфорту мешканців».
Любов Лукова, староста села Велика Побійна
«Хоча ремонт доріг у наших селах проводиться щорічно, їхній стан, на жаль, бажає кращого. Минулого року завдяки підтримці ГК Енселко вдалося частково відремонтувати дві дороги, одна з яких веде до сільського кладовища. Наразі стан цих доріг можна оцінити як досить гарний. Найближчим часом планується підсипання щебнем кількох проблемних вулиць у селах Велика Побійна та Мала Побіянка. Ці дороги – важливі транспортні артерії, оскільки ними здійснюється підвіз дітей до школи та курсує рейсовий автобус. Хочу відзначити високу якість завезеного щебню та оперативність процесу його виписки та доставки. За це висловлюємо окрему подяку Компанії. Реакція односельців на початок ремонтних робіт надзвичайно позитивна. Вони навіть не очікували, що в такий складний час будуть проводитися ремонтні роботи»
Підписано Меморандуми про співпрацю в рамках програми «Сила у Волі»

В рамках програми реабілітації ветеранів представники ГК Енселко та БФ ««Енселко Фундейшин» підписали з трьома партнерськими медичними установами Меморандуми про співробітництво. Очільники медичних закладів з ентузіазмом розповіли про очікування від програми.
Валерій Курсов, директор оздоровчого комплексу «Поділля», м. Сатанів
«Для нашого медичного закладу участь у програмі «Сила у Волі» має величезне значення. Перш за все, це можливість оздоровити військовослужбовців. Для нас це честь і гідність. Ми пишаємося тим, що можемо долучитися до такої важливої справи, і над приємно що в нашому регіоні працює соціально відповідальний бізнес, який ініціює такі потрібні проєкти. Наш заклад може запропонувати унікальні методи та програми реабілітації для ветеранів, які повертаються із зони бойових дій. У нас є фізична реабілітація: лікувальна фізкультура, тренажерний зал, підводний душ-масаж, масажне ліжко, яке допомагає відновити опорно-руховий апарат, порушений від тяжкості бронежилетів, фізичні процедури».
Анатолій Кноль, директор Заліщицького Обласного госпіталю ветеранів та реабілітованих, м. Заліщики
«Для нас участь у програмі «Сила у Волі» – це, перш за все, можливість розширити наші горизонти та допомогти більшій кількості людей. Завдяки цій програмі ми бачимо збільшення кількості пацієнтів, що дає нам змогу охопити більший верст населення, особливо тих, хто воював чи воює за нашу країну. Співпраця з Група Компаній Енселко – це надійне партнерство, яке базується на спільних цінностях та прагненні допомогти ветеранам. Ми вже зараз працюємо з орендодавцями цієї компанії та надаємо їм необхідну допомогу. Першочергові потреби у сфері реабілітації ветеранів, на мою думку, – це створення комфортних умов для перебування у закладі та забезпечення повноцінної реабілітації. Саме над цим ми зараз і працюємо».
Андрій Гулько, директор рекреаційного центру «Берег Надії»
«Участь у програмі «Сила у Волі» є для нас важливим кроком у розширенні можливостей для реабілітації ветеранів. Ми бачимо, що першочерговими потребами є комплексний підхід до відновлення – як фізичного, так і психологічного. Саме тому, співпрацюючи з Група Компаній Енселко, ми прагнемо залучити найкращий досвід та ресурси для створення ефективних програм. Наш центр пропонує унікальні методи, зокрема, програми фізичної підготовки, психологічну підтримку та відновлення на рекреаційному рівні, орієнтованому на подолання бойового стресу. Ми розробляємо індивідуальні плани для кожного ветерана та членів їх сімей».
Цифри 2024: податки та соціальна підтримка громад

За період війни, аграрії Групи Компаній Енселко спрямували в бюджети всіх рівнів понад 1,3 млрд грн податків, з них 514 млн грн податків у 2024 році.
Чому це важливо? Тому що податки – це не просто цифри, а реальні можливості для розвитку. Це крок до підвищення обороноздатності країни та до сильних та самодостатніх громад. Це добробут мешканців, утримання шкіл, дитячих садочків та медичних закладів, облаштування укриттів, фінансування програм реабілітації ветеранів, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та родинам, які мають статус внутрішньо переміщених осіб. Відтак, коли є стабільне джерело наповнення скарбниць, при якісному їх використанню, громада здатна вирішувати чимало життєвоважливих питань.
Окрім сплати податків, Компанія продовжує підтримувати соціальну сферу населених пунктів. Торік, на реалізацію соціальних проєктів у громадах направлено понад 30 млн грн.
Стартувала програма реабілітації ветеранів та ветеранок «Сила у Волі»

Аграрії Групи Компаній Енселко спільно з благодійним фондом «Енселко Фундейшин» ініціювали початок програми реабілітації ветеранів та ветеранок «Сила у Волі»*.
Мета – допомогти ветерану зробити найважливіші кроки для налагодження мирного життя, сприяти реабілітації та реадаптації, допомогти запобігти негативним стратегіям подолання наслідків війни.
Напрямки реабілітації:
Фізична реабілітація – реабілітаційне лікування спрямоване на відновлення організму після завершення гострого періоду.
Спортивно-фізкультурна реабілітація – це система заходів, розроблених із застосування фізичних вправ для відновлення здоров’я ветерана та спрямованих на відновлення і компенсацію за допомогою занять фізичною культурою і спортом функціональних можливостей організму.
Соціально-психологічна реабілітація – це комплекс заходів, скерованих на покращення та відновлення психологічних функцій.
Першочергове право на участь надаємо:
- Демобілізованим співробітникам агропідприємств ГК Енселко
- Рідним співробітників агропідприємств ГК Енселко, які демобілізовані з лав ЗСУ!
- Орендодавцям агропідприємств ГК Енселко та їх родичам, які мають статус УБД, ветерана війни та демобілізовані з лав ЗСУ.
- Ветеранам, які проходили службу в підрозділах ЗСУ, які підтримує ГК Енселко
*За додаткою інформацією звертайтеся до представників компанії у вашому регіоні, або за номером Гарячої Лінії ГК Енселко 099 – 000-90-60.
Розмова про «Здоров’я громад»

За роки роботи медична програма «Здоров’я Громад», що реалізовується Група Компаній Енселко зарекомендувала себе як ефективний інструмент підтримки орендодавців. Детальніше про її важливість у розмові з Володимир Кириченко, лікарем терапевтом вищої категорії, який консультує пайовиків та проводить медичні огляди в рамках проєкту.
— Медичне обслуговування в сільській місцевості завжди було складним питанням, — розповідає Володимир Миколайович. — На жаль, медицина там не є пріоритетом. Орендодавці, які звертаються, переважно похилого віку, мають багато супутніх захворювань. Тому приділяємо кожному максимум уваги.
Наш співрозмовник уточнює, серед недоліків — це те, що часто пацієнти не дотримуються рекомендацій. Доводиться переконувати їх у необхідності лікування. Особливо прикро, коли звертаються занадто пізно. Проте, є й позитивні моменти. Пацієнти з відповідальністю ставляться до лікування таких захворювань, як артеріальна гіпертензія, регулярно приймають призначені препарати.
— Найбільш затребувані терапевтичний та неврологічний огляди, — зазначає лікар. – Серед медичних послуг, найпопулярнішими є ті, що стосуються захворювань опорно-рухового апарату та серцево-судинної системи.
З початку повномасштабного вторгнення також зросла кількість звернень з психологічними проблемами. — Люди дуже хвилюються за своїх рідних, — додає Володимир Миколайович. – Тому, окрім терапевтичної допомоги, ми намагаємося надавати психологічну підтримку, допомагати людям впоратися зі стресом та тривогою.
«Завзяті господарі» про досягнення та виклики

7,5 тонн грибів — це не просто цифра, це результат наполегливої праці команди кооперативу «Завзяті господарі», який розпочав свою діяльність чотири роки тому завдяки ініціативі та підтримці Група Компаній Енселко.
2024 рік став для «Завзятих Господарів» успішним, особливо зимово-осінній період, коли було реалізовано 2,6 тонни грибів.
Ключові проблеми
Основними проблемами, з якими стикається кооператив, є сезонність виробництва. — Ми працюємо тричі на рік: навесні, перед Великоднем, влітку (час консервації) та взимку, перед різдвяними святами, — зазначає Анжела Стецюк, голова кооперативу. — Маємо плани по розширенню потужностей, що дозволить збільшити обсяги виробництва та ринки збуту. Тут сподіваємось на підтримку ГК Енселко. Бо без їх допомоги ми б не досягли сьогоднішніх результатів.
Виклики
2024 рік також приніс свої труднощі. — Найважче було втриматись на плаву, забезпечити стабільний збут та виростити якісний урожай, — ділиться голова кооперативу. — Якість компосту часто не відповідала нашим вимогам. Спека влітку ускладнила створення оптимальних умов для вирощування грибів. Відключення електроенергії також мало свій вплив. Попри це вдалося успішно реалізувати товар завдяки оптовим та роздрібним продажам. Працювати з оптовими покупцями, звичайно, легше. Вони забезпечують стабільний збут і хорошу ціну, — зазначає співрозмовниця.
Перспективи
«Завзяті Господарі» налаштовані оптимістично.
— На березень вже замовили розсаду для наступної партії грибів, — розповіла Анжела Стецюк. — Зараз нас найбільше хвилює відсутність стабільності. Хочеться працювати без простоїв, розвиватися та розширюватися. Впевнені, що за підтримки ГК Енселко вдасться досягти більших успіхів. Безмежна вдячність ЗСУ за можливість працювати та за захист.